cofnijw¶lijwydrukujstrona domowa
„Od Czardasza Do Kankana”

widowisko operetkowe .PSMLiW ORLEN ponownie zaprasza seniorów na bezpłatne spotkanie ze sztuką

PKN ORLEN, który jest inicjatorem i sponsorem spotkań ze sztuką teatralną w Płocku, zaprasza już po raz piąty seniorów do obejrzenia programu artystycznego. Tym razem na scenie SDK PSM L-W zagości widowisko operetkowe - „Od Czardasza Do Kankana”.

Muzyczna opowieść rozgrywa się w salonach dwojga arystokratów, którzy znudzeni codziennością postanawiają uciec w tajemnicy przed wszystkimi w nieznane. Tym samym pozostawiają obowiązki gospodarzy swojemu lokajowi i pokojówce. Zabawne sytuacje pomiędzy dwojgiem służących oraz ich namiętność i przekorna miłość do siebie, stają się doskonałą historią, na tle której rozbrzmiewają najpiękniejsze melodie z operetek tj: Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica i wielu innych. Pośród nich zobaczymy porywającego choreogra?ą straussowskiego walca, polkę oraz offenbachowskiego Kankana, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego IWIA z Gliwic.

ORLEN DLA PŁOCKA - KULTURA Z PASJĄ to projekt realizowany z myślą o emerytach i rencistach z naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej. Wówczas widzowie mieli okazje zobaczyć muzyczne, rozśpiewane przedstawienie pt. „Szesnaście róż”. Spektakl w wykonaniu Katarzyny Anzorge - związanej niegdyś z płockim teatrem i ulubienicą publiczności - spotkał się z entuzjastycznym, ciepłym, serdecznym odbiorem publiczności. Druga odsłona projektu miała miejsce w kwietniu. Wówczas to zaprezentowany został spektakl pt. „Jedyna miłość Oskara” w wykonaniu artystów sceny gliwickiej – Teatru Wit-Wit. Majowa, trzecia odsłona to recital piosenki Ewy Sonnenburg pt. „Wspomnień czar”. W czerwcu seniorzy obejrzeli komedię„Rewizor” Mikołaja Gogola, przedstawienie artystów sceny włocławskiej - Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego.

Zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 w czwartek, 6 września. Zaproszenia wydawane będą od godziny 12.00 do wyczerpania limitu. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki.

Szczegółowy regulamin projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl

Zapraszamy.

Do zobaczenia!
 
 © 2008 - 2019, Płocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.
09-400 Płock, ul. Obrońców Westerplatte 6A, tel/fax 24 262 42 11
NIP: 774-000-18-56, REGON: 000492115, KRS: 0000199116
Wszelkie uwagi na temat działania serwisu proszę kierować na adres e-mail.
Strone główną odsłonięto 544115 razy.
PortalOz